Werkbezoek bij The Inside: CLC-Vecta & ONL voor Ondernemers in gesprek met Arend Kisteman

Vanochtend bracht VVD-Kamerlid Arend Kisteman een werkbezoek aan standbouwbedrijf The Inside in Deventer van CLC-VECTA lid Michael Hermans. Dit bezoek is in samenwerking met onze partner CLC-VECTA georganiseerd. Tijdens dit bezoek gingen verschillende ondernemers uit deze branche in gesprek over onderwerpen waar de sector tegenaan loopt. Onderwerpen zoals regeldruk, ZZP-wetgeving, verhoging van het laag btw-tarief op overnachtingen, de concurrentiepositie en groene regeldruk.

Het werkbezoek bood waardevolle inzichten en praktijkvoorbeelden, en onderstreepte opnieuw het belang van een goede samenwerking tussen politiek en bedrijfsleven. Daarnaast was er tijdens het bezoek gelegenheid om een kijkje achter de schermen te nemen. Tijdens de rondleiding door het bedrijf werd de dynamiek van de brede zakelijke evenementenbranche goed zichtbaar. Zo maakten de aanwezigen kennis met de verschillende onderdelen van het standbouwproces, waaronder het kantoor, de werkplaats en het logistieke gedeelte.

Na de rondleiding was er ruim de tijd om ervaringen uit te wisselen en dieper in te gaan op belangrijke thema’s binnen de sector. Denk bijvoorbeeld aan de zero-emissiezones, waarvoor ONL voor Ondernemers al geruime tijd actief aandacht vraagt. Ook werd uitgebreid stilgestaan bij knelpunten op het gebied van wet- en regelgeving, zoals de positie van zzp’ers, de toenemende regeldruk en de impact van stijgende kosten, waaronder loonontwikkelingen en inflatie.

Deze kostenstijgingen en toenemende regeldruk hebben niet alleen gevolgen voor de dagelijkse bedrijfsvoering, maar zetten ook de internationale concurrentiepositie van de sector onder druk.

“Het is altijd waardevol om op deze manier een Tweede Kamerlid kennis te laten maken met een sector. Dit soort werkbezoeken bieden de kans om echt vanuit de praktijk te laten zien welke thema’s er spelen en waar deze ondernemers dagelijks mee te maken hebben” aldus Erik Ziengs.

Werkbezoek Arend Kisteman
Werkbezoek bij The Inside in Deventer

Meer nieuwsberichten

Whatsapp Image 2025 06 11 At 16.47.08
ONL opvallende stijger in lijst meest invloedrijke lobbyclubs
Geplaatst op: 30-06-2025
Img 9124 (1)
Minister Van Hijum wil ondanks kabinetsval ‘meters maken’ op diverse arbeidsmarktdossiers
Geplaatst op: 18-06-2025
Erik Ziengs. ( Den Haag 07 08 24 ) Foto: Frank Jansen
Reactie ONL op klappen coalitie: ‘Zwaar teleurstellend'
Geplaatst op: 03-06-2025